Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Niech pokolenia pokoleniom podają pamiątkę dnia tego.” (slowa Jana N. Zboińskiego, posła Sejmu Wielkiego). Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyły się w naszej szkole we wtorek 30 kwietnia 2024r. W uroczystej akademii wystąpili uczniowie i uczennice z klas: 7c, 6b, 5a i 5b. Chłopcy przybliżyli klimat osiemnastowiecznej Polski, wcielając się w historyczne postaci, m.in. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego czy marszałka Stanisława Małachowskiego. Jeden z aktorów był ubrany w strój polskiego szlachcica, wypożyczony na tę okazję przez dziadka ucznia z kl. 7c – pana E. Witkowskiego. Scenki mówione były przeplatane z pieśniami typu „Gaude Mater Polonia” czy „Witaj, majowa jutrzenko”. Pojawił się też taniec, który wykonały uczennice z kl. 5a i 5b. Całości dopełniała patriotyczna dekoracja. 🇵🇱

 

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content