„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka: Przedszkolaki i Klasy 1-3 na Drodze do Wiedzy o Bezpieczeństwie”

Cieszymy się, że możemy podzielić się fantastycznymi wrażeniami z udziału naszych przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 w ekscytującym projekcie „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”! To inicjatywa finansowana ze środków europejskich i prowadzona przez Instytut Transportu Drogowego (ITD), która ma na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród najmłodszych uczestników naszej społeczności szkolnej.

 

 

Podczas projektu nasi najmłodsi uczestnicy mieli okazję uczyć się o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w sposób interaktywny i angażujący. Dzieci słuchały fascynujących bajek edukacyjnych, które przybliżyły im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Maskotka krokodylek Tirek,  sympatyczny przewodnik, pomógł przedszkolakom i uczniom zrozumieć, dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne, szczególnie w okresie zmniejszonej widoczności.

 

Jednym z ciekawszych elementów projektu było „Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego”. Dzieci mieli okazję praktykować swoje umiejętności na symulowanych ulicach, z sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi. To wspaniała okazja do praktycznego doświadczenia tego, o czym uczyli się teoretycznie podczas zajęć.

 

Projekt „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” nie tylko dostarczył naszym uczniom cennych naukowych doświadczeń, ale także promował ważne wartości związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dziękujemy Instytutowi Transportu Drogowego za możliwość uczestnictwa w tej inicjatywie i zaangażowanie w edukację naszych dzieci.

 

Dla nas wszystkich bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego tak bardzo cieszymy się z okazji do nauki i zabawy podczas projektu „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Jesteśmy przekonani, że zdobyte umiejętności i wiedza zostaną z nami na długo, przyczyniając się do większego bezpieczeństwa naszej społeczności.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu!

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content