Czytam z klasą lekturki spod chmurki- projekt edukacyjny

Wychowawcy klas Ia, IIa oraz IIIb meldują realizację I modułu „Podróże po Polsce” międzynarodowego projektu edukacyjnego pt. ”Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Uczniowie Ia podróżowali z bohaterami lektury Adama Bahdaja ,,Pilot i ja’’.

Uczniowie IIa poznawali losy bohaterów książki Agnieszki Frączek pt. „Rany Julek!”.

IIIb rozpoczęła przygodę z projektem lekturą pt. „Dzieci z Bullerbyn”, napisaną przez Astrid Lindgren.

Uczniowie zapoznali się z losami bohaterów, uzupełniali lekturniki, rysowali główne postacie, opisywali najbardziej interesujące wydarzenia. Dzieci ulepiły Czytusie, wykonały chmurkę Tosię, która towarzyszy uczestnikom projektu przez wszystkie moduły.

Pierwszoklasiści spakowali walizkę w czytelniczą podróż, przygotowali plakat zachęcający innych do przeczytania lektury oraz wykonali modele samolotów.

Drugoklasiści poznali postać znanego polskiego pisarza Juliana Tuwima. W lekturze odnaleźli historie z dzieciństwa autora opisane w barwny i zabawny sposób. Opowieści były inspiracją do rozmów o ich zainteresowaniach.

Trzecioklasiści poznali wiele ciekawostek o miejscu w którym rozgrywa się akcja lektury-  Szwecji. Wykonali piękne ilustracje do poszczególnych wydarzeń oraz przygotowali makiety zagród występujących w lekturze.

Wszyscy uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem w projekcie i z ogromnym zapałem czekają na realizację kolejnego modułu.

Czytamy z klasą!