Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

1 oraz 3 marca 2024 r. w Sieradzu oraz Wągłczewie odbyły się uroczystości z okazji święta państwowego – „Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły czynnie brali udział w obchodach tego dnia.

1 marca sztandar szkoły oraz delegacja klasy 6c wraz z nauczycielami : p. A. Cieślak, p. G. Głowacki, udali się na mszę św. do Kościoła Garnizonowego w Sieradzu oraz pod pomnik Żołnierzy Wyklętych, by wspólnie z obecnymi złożyć kwiaty oraz zapalić znicz.

3 marca w Wągłczewie również grupa uczniów z naszej szkoły godnie reprezentowała nas podczas obchodów tego dnia w miejscu urodzenia żołnierzy wyklętych Jana i Antoniego Chowańskich.

Dziękujemy p. W. Drozdowi za przekazanie zdjęć.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystości.

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content