Innowacja pedagogiczna„PROGRAMUJ, ROZWIJAJ, BAW SIĘ”- Spotkanie z kodowaniem

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „PROGRAMUJ, ROZWIJAJ, BAW SIĘ- INNOWACYJNE METODY NAUCZANIA MATEMATYKI I PROGRAMOWANIA”

 

Innowacja pedagogiczna „PROGRAMUJ, ROZWIJAJ, BAW SIĘ- INNOWACYJNE METODY NAUCZANIA MATEMATYKI I PROGRAMOWANIA” to fascynujące spotkanie uczniów klas 2a i 3a z kodowaniem. Innowację w I półroczu roku szkolnego 2023/2024  prowadziły panie Magdalena Olszewska i Anita Jeziorna podczas lekcji edukacji matematycznej.

Naszym celem było wprowadzenie kodowania jako innowacyjnej metody nauczania matematyki. Dlaczego akurat kodowanie? Ponieważ umiejętność programowania staje się coraz bardziej istotna w dzisiejszym świecie. Rozwijając umiejętności kodowania, uczniowie zyskują nie tylko logiczne myślenie, ale także kreatywność, zdolności rozwiązujące problemy oraz umiejętność współpracy. To nie tylko nowoczesna umiejętność, ale także fantastyczny sposób na rozwijanie umysłów młodych uczniów.

W trakcie innowacji używaliśmy różnorodnych metod, takich jak kodowanie na kartach pracy, gry planszowe, kodowanie na dywanie, na dużych i małych matach, z użyciem kolorowych karteczek i kubków, długopisów 3D, klocków Lego oraz klocków magnetycznych, robotów Ozobot i Photon, kodowania na tablicy interaktywnej, praca z aplikacjami multimedialnymi na tabletach oraz ekranie dotykowym. Dzięki temu różnorodnemu podejściu, uczniowie mieli okazję doświadczyć różnych aspektów kodowania, a także znaleźć swój ulubiony sposób na pracę z tą fascynującą dziedziną.

Co ważne, każde z zajęć sprawiało uczniom ogromną radość. Wszystkie te innowacyjne metody nauczania przekonały nas, że kodowanie to nie tylko umiejętność, ale również przygoda pełna zabawy i odkrywania. Uczniowie z ochotą angażowali się w różnorodne aktywności, rozwiązując matematyczne zagadki za pomocą kodu.

Podczas tych lekcji nie tylko rozwijaliśmy umiejętności matematyczne, ale także wspieraliśmy rozwój umiejętności interpersonalnych i kreatywności. Wierzymy, że umiejętność kodowania to klucz do sukcesu w dzisiejszym świecie, a nasza innowacja pedagogiczna pozwoliła uczniom zaznajomić się z tą fascynującą dziedziną w sposób przyjazny i przyjemny.

 

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content