Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

9 maja 2024 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania klas pierwszych pt. „Wesołe literki”, którego celem była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

W konkursie brały udział reprezentacje uczniów klas pierwszych ze szkół z Sieradza( SP 1 SP 8, SP 9 ,SP 10, SP Gminy Sieradz) , Błaszek, Gruszczyc, Rossoszycy i Chojnego. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na czytaniu przez uczestników wybranego przez siebie i przygotowanego w domu fragmentu utworu, natomiast drugi etap to wybieranie los z „ maszyny losującej”, na którym zapisany jest numer wylosowanego fragmentu tekstu, który należy odczytać po krótkim przygotowaniu się. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą umiejętnością czytania. Podczas konkursu uczestnikom towarzyszyły ogromne emocje i trema. Wszyscy zostali nagrodzenie brawami natomiast laureatom Pan dyrektor wręczył nagrody i drobne upominki. Organizatorami konkursu były: p. A. Kapek, E. Razum, U. Mielczarek.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne edycje.

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content