Przedstawienie z okazji Dnia Chrztu Polski

14 kwietnia został ustanowiony Dniem Chrztu Polski. Z tej okazji uczniowie klas 2b i 6c przygotowali przedstawienie dotyczące 966 roku. Inscenizację rozpoczęto od uroczystego odśpiewania hymnu Polski. Podczas występu pokazano, jak mogło wyglądać spotkanie księcia Mieszka I z czeskim księciem Bolesławem, kiedy to omawiali warunki ślubu z Dobrawą oraz przyjęcia chrztu. Dziewczynki z klasy 2b wykonały piękne tańce słowiańskie, pokazując elementy kultury pogańskiej, która obowiązywała przed wprowadzeniem chrześcijaństwa. Nie zabrakło również postaci rycerza czy biskupa.
Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 5-8. Była to ciekawa forma przypomnienia lub utrwalenia informacji dotyczących Chrztu Polski.
Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content