Spotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej

WOKÓŁ NAS KRĄŻYŁY KOTY

We wtorek 17 października uczniowie klasy 7 c wybrali się
do Powiatowej Biblioteki Publicznej im. W. Broniewskiego w Sieradzu
na spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci.
Spotkanie „Wokół kota” zostało zorganizowane jako element projektu „Wyraź siebie!”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Prelekcję poprowadziła Pani Iwona Dobrzyńska, która nie tylko rysuje koty, ale również interesuje się ich życiem i związkami z kulturą, a także sama jest właścicielką kota.
Uczniowie podziwiali pomniki tych zwierząt znajdujące się w różnych stronach świata. Przywoływane były także przysłowia i inne związki frazeologiczne z kotem w roli głównej, np. „tyle, co kot napłakał”, „odwracać kota ogonem”, „bawić się w kotka i myszkę” itp.
Pani Dobrzyńska zaproponowała zebranym zabawę – namaluj kota. Podczas rozmowy powstały portrety futrzaków wykonane wspólnie, tzn. arkusze krążyły wśród uczniów i każdy mógł dorysować samodzielnie jakiś element kociej urody. Podziwiane także były ilustracje wykonane przez Panią Dobrzyńską do książki „Bystrzaki z sąsiedztwa”.
Na koniec lekcji w bibliotece przeprowadzony został quiz na platformie Kahoot! Zwycięzcy otrzymali drobne upominki – lawendowe lale wykonane przez Panią Iwonę.
To było ciekawe spotkanie z ciekawym człowiekiem!