Spotkanie z Baśniami Andersena w Teatrze Cieni w Kaliszu

Od pokoleń Baśnie Andersena zaspokajały dziecięcą potrzebę magii, cudowności oraz wiary w działanie nadprzyrodzonych mocy. Zachwycały swoją treścią, dostarczały rozrywki i pozwalały wyjątkowo spędzić czas.

9 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w przygodzie pełnej uśmiechu, radości i magicznych chwil! Wyruszyli w podróż do krainy baśni Hansa Christiana Andersena, odkrywając tajemnice i cuda, jakie kryły się w światku teatru cieni.

Teatr cieni Baśni Andersena to nie tylko przepięknie poruszające się szablony baśniowych postaci na pięciu ekranach. To również spotkanie z żywymi aktorami, którzy wcielali się w role znanych bohaterów.

Brzydkie kaczątko uświadomiło dzieciom, iż odmienność to nie wada lecz indywidualna cecha charakteryzująca każdego małego i dużego bohatera. Mała syrenka dodawała dzieciom odwagi i uświadamiała, że warto było wierzyć we własne marzenia i dążyć do ich realizacji. Urocza Calineczka przypominała wszystkim widzom, że dobro powraca, a przyjaźń to prawdziwy skarb.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.