Sprzątanie świata 2023

Akcja Sprzątanie Świata to coroczna globalna kampania, której celem jest zachęcanie ludzi do wspólnego sprzątania i ochrony naszej planety. Nasza szkoła postanowiła dołączyć do tej ważnej inicjatywy, aby podkreślić, jak istotne jest dbanie o naszą ziemię.

15 września 2023 roku, uczniowie z grup przedszkolnych oraz klas 1-3 wzięli udział w niezwykłej inicjatywie – „Sprzątanie Świata”. To wydarzenie było wyjątkową okazją, aby nasza społeczność szkolna zaangażowała się w troskę o nasze środowisko i przyrodę.

W tegorocznej akcji wzięło udział aż 240 uczestników. To niezwykle ważne, ponieważ inicjatywa pokazuje, że niezależnie od wieku, każdy może wnieść swój wkład w ochronę środowiska.

Podczas akcji udało nam się zebrać imponującą ilość śmieci – aż 30 kilogramów! To dowód na to, że wspólnymi siłami możemy dokonać pozytywnych zmian i przyczynić się do czystszej i bardziej przyjaznej dla naszego środowiska przyszłości.

Ta inicjatywa ma ogromne znaczenie, ponieważ uczy naszych dzieci odpowiedzialności za naszą planetę oraz kształtuje w nich świadomość ekologiczną. Dzieci uczą się, że każdy gest, nawet taki jak podniesienie jednego śmiecia, ma znaczenie i może wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska.

Dzięki akcji Sprzątanie Świata 2023 nasza społeczność szkolna pokazała, że jest gotowa do działania na rzecz przyrody i planety. Zachęcamy wszystkich do kontynuowania troski o nasze środowisko na co dzień i dołączania do podobnych inicjatyw, które przyczyniają się do poprawy stanu naszej planety. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i przedszkolaków za ich zaangażowanie i nadzieję, że to dopiero początek naszych działań na rzecz lepszego, czystsze świata!

 

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content