Święto Patrona Szkoły

5 grudnia jak, co roku obchodzimy w „Jedynce ” Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji uczniowie klas 5 pod opieką wychowawczyń przygotowali przedstawienie, które przeniosło nas do początków XX wieku. Dzięki uprzejmości MDK w Sieradzu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Złoczewie, mogliśmy oglądać stroje ludowe oraz przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez naszych dziadków i pradziadków. Razem z występującymi przenieśliśmy się na XIX/XX w. wieś. Podczas przedstawienia uczniowie zaprezentowali fragmenty utworu Władysława Reymonta „Chłopi”. Były tańce ludowe, muzyka ludowa, pokazano jak wyglądały uroczystości zaślubin, oczepin czy przenosin, wykopki i kiszenie kapusty. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego widowiska. Szczególnie dziękujemy p. Małgorzacie Wiśniewskiej za zorganizowanie i przywiezienie części eksponatów oraz p. Anetcie Ślipek za udostepnienie eksponatów należących do jej rodziny. O naszym wydarzeniu możecie przeczytać również w mediach.   https://www.sieradztomy.pl/ https://sieradz.naszemiasto.pl/    
Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content