Uczennice z „Jagiellończyka” z wizytą w SP1

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu, które realizują projekt w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” zatytułowany „SetMefree”

Celem podejmowanych przez dziewczęta  działań jest uświadomienie ludziom, jak bardzo zwierzęta cierpią na co dzień. Dziewczęta poruszały zagadnienia takie jak: prawa zwierząt, hodowle futerkowe, testowanie kosmetyków na zwierzętach, czy wymieranie pszczół. Przedstawiły też w jaki sposób można pomóc tym biednym istotom.

Ich głównym celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców poprzez organizowane spotkania oraz zamieszczanie edukacyjnych treści w social mediach, takich jak Instagram, TikTok czy Facebook.

Fundusze pozyskane od sponsorów przeznaczyły na wydruk przygotowanej książeczki (przewodnika), w której zamieściły najważniejsze informacje z odbytych spotkań.

Książki te trafiły także do naszej szkolnej biblioteki. Dziękujemy za przybliżenie naszym uczniom tak ważnego tematu.