🎥 Udział uczniów klas 1-3 w Projekcie „Edukacja Młode Horyzonty” 🌍

Drodzy Rodzice,

🎥 Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wezmą udział w Projekcie edukacyjnym „Edukacja Młode Horyzonty”. Co miesiąc dzieci będą miały okazję odwiedzać Sieradzkie Centrum Kultury, gdzie uczestniczyć będą w wyjątkowych seansach filmowych. Każde spotkanie wzbogacone będzie o prelekcje oraz zestaw materiałów dydaktycznych 📚, które pomogą dzieciom lepiej zrozumieć treści prezentowane na ekranie.

🎯 Cele projektu:

• Rozwój wrażliwości emocjonalnej i estetycznej 💖🎨,
  • Poszerzanie kompetencji społecznych uczniów 🤝,
  • Wzbogacenie procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkołach 🏫.

🎬 Wierzymy, że kontakt z wartościowym kinem jest doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, empatii oraz umiejętności współpracy w grupie 👥💡. Filmy pokazują różnorodność świata 🌍, ucząc tolerancji i otwartości na innych.

Patronat honorowy objął Rzecznik Praw Dziecka. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie: Edukacja Młode Horyzonty.