+ 0
Uczy się u nas aż tylu uczniów

Szanowni Państwo!

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Reymonta ma długą historię. W roku 2023 obchodziliśmy 100 – lecie. Wiele pokoleń wspomina swoje lata edukacji  spędzone  w budynku przy ul. Kościuszki. Inni natomiast pamiętają szkolne wybryki ze Szkoły Podstawowej nr 2  i późniejszego gimnazjum. Dziś to jedna szkoła, która nie stoi w miejscu i wciąż się rozwija  Postawiliśmy na nowoczesne metody nauczania i wykorzystanie technologii informatycznych. Nauczyciele poszerzają swoje kompetencje na dodatkowych kursach i warsztatach, m.in. „Lekcja Enter”, stale współpracują z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego i innymi instytucjami szkoleniowymi, kończą studia podyplomowe szczególnie z zakresu pracy  z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz osiągają kolejne stopnie rozwoju zawodowego.

Każda sala wyposażona jest w tablicę interaktywną lub monitor interaktywny z ekranem dotykowym, nie bez przyczyny, gdyż nowoczesna lekcja musi zainteresować ucznia, a w tym bardzo pomocne są zasoby internetowe i inne aplikacje służące  do nauki poprzez zabawę. W ostatnich miesiącach, podążając za wymaganiami współczesności, zakupiliśmy także kilkanaście robotów do nauki robotyki i programowania dla różnych grup wiekowych. Od ubiegłego roku szkolnego mamy też nowe, piękne boiska, tak bardzo i długo oczekiwane. Powstała nowa ekopracownia wyposażona przy udziale środków z WFOŚiGW, a w niedługim czasie powstanie nowa, piękna sala gimnastyczna wraz z zapleczem i strzelnicą laserową. Ufamy, że wszystkie te elementy przyczynią się do realizacji celu naszej szkoły : ucząc – bawić, dlaczego akurat takiego? Leży nam bowiem głęboko na sercu  dobre samopoczucie  każdego dziecka.  Drodzy Państwo warto nam zaufać!

Piotr Bakowicz

Rekrutacja w 6 krokach

Proces rekrutacyjny

koniec rekrutacji podstawowej za

Hours
Minutes
Seconds

ZŁOŻENIE ZGŁOSZENIA W OBWODZIE

do 26 lutego 2024r.

Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne składają zgłoszenia (w przypadku dzieci obwodowych) o rozpoczęcie edukacji w klasie I.

SKŁADANIE WNIOSKÓW SPOZA OBWODU

w dn. 4-11 marca 2024r.

Składanie wniosków o przyjęcie do klasy I dzieci spoza obwodu szkoły (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rekrutacji)

WERYFIKACJA WNIOSKÓW

w dn. 18 marca 2024r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów.

PUBLIKACJA LIST KANDYDATÓW

do g.12.00 20 marca 2024r.

Opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

POTWIERDZENIE WOLI

do 27 marca 2024r.

Złożenie potwierdzenia woli rodziców zapisu dziecka do szkoły w postaci pisemnego oświadczenia.

PUBLIKACJA OSTATECZNYCH LIST PRZYJETYCH UCZNIÓW

29 marca 2024r. do godz. 12.00

Rekrutacja dodatkowa

SKŁADANIE WNIOSKÓW SPOZA OBWODU

w dn. 19-21 sierpnia 2024r.

WERYFIKACJA WNIOSKÓW

w dn. 22 sierpnia 2024r.

PUBLIKACJA LIST KANDYDATÓW

do g.12.00 23 sierpnia 2024r.

POTWIERDZENIE WOLI

w dn. 26 - 28 sierpnia 2024r.

PUBLIKACJA OSTATECZNYCH LIST

do g.12.00 29 sierpnia 2024r.

Informacja o ulicach w obwodzie szkolnym:

Aleja Zwycięstwa, Bazylika, Ciołkowskiego, Dolna, Dominikańska, Dzigorzewska, Górna, Grodzka, Jana Pawła II nr od 1 do 39, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Kopernika, Kolegiacka, Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Leszka Czarnego, Leśna, Letniskowa, Lokajskiego, Władysława Łokietka nr 1a, Marszałka Piłsudskiego, Mickiewicza, Mostowa, Nenckiego, Ogrodowa, Olendry Małe, Orzechowa, Parkowa, Plac Wojewódzki, Podrzecze, Podwale, Podzamcze, Polna nr parzyste od 2 do 24, Portowa, POW nr parzyste i nr nieparzyste od 1 do 19, Przyjazna, Pułaskiego, Rajska, Rapackiego, Rybna, Rycerska, Rynek, Rynek Praski, Rzeczna, Sarańska, Scaleniowa, Siemianowicza, Sienkiewicza, Sportowa, Starowarcka, Stawowa, Stodolniana, Sukiennicza, Szewska, Toruńska, Towarowa, Tysiąclecia, Wakacyjna, Warcka, Warszawska, Wąska, Wczasowa, Wodna, Wojska Polskiego, Wolska, Wschodnia, Wypoczynkowa, Zakładników, Zamkowa, Żabia, Żwirki i Wigury

Zajęcia pozalekcyjne i projekty!

Najlepsza świetlica w Sieradzu!