Zwiedzanie Opola

11 czerwca 2024 roku uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w wycieczce do Opola. Program wycieczki był bogaty i zróżnicowany, co zapewniło dzieciom zarówno rozrywkę, jak i możliwość zdobycia nowych doświadczeń edukacyjnych.

Pierwszym przystankiem było Muzeum Wsi Opolskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć tradycyjne zabudowania wiejskie i dowiedzieć się, jak wyglądało życie na wsi w przeszłości. Dzieci były zafascynowane różnorodnymi eksponatami, takimi jak stare narzędzia rolnicze i meble.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach „Kwiaty z bibuły”, gdzie uczyły się tworzyć kolorowe kwiaty z bibuły, rozwijając swoje umiejętności manualne i kreatywność. Druga grupa wzięła udział w warsztatach „Garncarstwo”, gdzie dzieci miały okazję własnoręcznie wyrabiać i formować naczynia z gliny.

Po zakończeniu warsztatów,  uczniowie kontynuowali zwiedzanie Muzeum Wsi Opolskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika, który przybliżał im historię i tradycje regionu opolskiego.

Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zwiedzanie muzeum było niezwykle ciekawe, dzieci miały okazję zobaczyć eksponaty związane z historią polskiej muzyki rozrywkowej oraz posłuchać fragmentów znanych polskich piosenek. Dzieci z entuzjazmem angażowały się w interaktywne wystawy, które pozwalały im poczuć się jak prawdziwi artyści.

Po wizycie w muzeum, wszyscy udali się na obiad. Posiłek był smaczny i zaspokoił głód uczestników wycieczki, którzy po intensywnym przedpołudniu z przyjemnością odpoczęli i zregenerowali siły.

Po obiedzie rozpoczęło się zwiedzanie Opola z przewodnikiem. Dzieci mogły zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje miasta, takie jak Katedra Świętego Krzyża czy Rynek. Przewodnik opowiadał ciekawe historie i anegdoty związane z miastem, co sprawiło, że spacer był nie tylko edukacyjny, ale i bardzo interesujący.

Największą frajdą okazała się przejażdżka londyńskim autokarem. Dzieci były zachwycone, mogąc podróżować takim nietypowym pojazdem.

Wycieczka do Opola była bardzo udana. Program był różnorodny i dobrze zorganizowany, co pozwoliło uczniom nie tylko bawić się, ale także zdobyć nowe doświadczenia i wiedzę. Dzieci wróciły do domu zadowolone i pełne wrażeń, co świadczy o sukcesie całej wyprawy.