Próbna ewakuacja

8 października 2024 r. w obu budynkach naszej szkoły odbyła się próbna ewakuacja. Jest to bardzo ważne, aby ćwiczyć wraz z uczniami odpowiednie zachowania podczas takich niespodziewanych sytuacji.

W budynku przy ul. Rycerskiej ewakuacja odbyła się w sposób standardowy, jak przy takich wydarzeniach. Natomiast w budynku przy ul. Kościuszki 14 w próbnej ewakuacji brała udział jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Jest to świetna lekcja na żywo dla naszych najmłodszych, jak takie akcje wyglądają z bliska oraz jak powinno się zachowywać w takich sytuacjach. Uczniowie mieli możliwość obserwować jak wygląda zabezpieczanie osoby rannej, sprawdzenie podstawowych warunków życiowych przy zagrożeniu oraz sprawdzanie budynku.