Edukacja na rzecz Czystszego Środowiska

Szkoła jest miejscem, gdzie uczymy się nie tylko matematyki i języka polskiego, ale także ważnych wartości życiowych. W ramach naszych działań edukacyjnych, mieliśmy przyjemność gościć Panią Annę Pustelnik z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sieradzu.

Pani Anna Pustelnik odwiedziła naszą szkołę, aby przeprowadzić pogadankę na temat jednego z najważniejszych problemów współczesnego świata – zaśmiecania ziemii oraz znaczenia dbania o środowisko naturalne. Spotkanie miało miejsce z uczniami klas 1-3 i stanowiło nie tylko okazję do poszerzania wiedzy, ale także do budowania świadomości ekologicznej.

Pani Anna z pasją i zaangażowaniem opowiedziała naszym najmłodszym uczniom o problemach, jakie niesie ze sobą zaśmiecanie naszej planety. Przekazała im ważne informacje o sposobach segregacji śmieci, recyklingu, oraz o tym, dlaczego dbanie o czystość naszego środowiska jest tak istotne dla przyszłych pokoleń. Dzieci miały okazję zadawać wiele pytań, dzięki czemu mogły jeszcze lepiej zrozumieć zagadnienia związane z ekologią.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Annie Pustelnik za poświęcony nam czas i cenne nauki, jakie przekazała naszym uczniom. Dla naszej szkoły i naszych dzieci to nie tylko spotkanie, ale także inspiracja do dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

Jesteśmy przekonani, że to właśnie takie działania edukacyjne kształtują w dzieciach postawę proekologiczną, która będzie towarzyszyć im przez całe życie. Dzięki temu, możemy razem pracować nad lepszą i czystsza przyszłością dla naszej planety.

Razem możemy zdziałać wiele, dlatego zachęcamy wszystkich do kontynuowania działań proekologicznych i dbania o naszą planetę. To od nas zależy, w jakim środowisku będą żyć przyszłe pokolenia.

Dziękujemy Pani Annie Pustelnik za wspaniałą lekcję i inspirację do działania!

 

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content