Gra miejska o św. Urszuli Ledóchowskiej „Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki żyjemy”

29 maja 2024 r. w dniu wspomnienia św. Urszuli Ledóchowskiej, nasza szkoła pod patronatem Urzędu Miasta, zorganizowała grę miejską o św. Urszuli „Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy”. W zabawie wzięło udział pięć grup: Ośemeczki (SP 8); Peregrinus (PS 6); Święci uśmiechnięci (SP 4) oraz dwie grupy z naszej szkoły: Gwiazdeczki i Reymontowskie Bystrzaki. Do wykonania było 9 zadań: Pasje św. Urszuli, Jak to możliwe, By wiedzieć więcej, Dzieło św. Urszuli jest kontynuowane, Sprawa polska, Szyfrem Cezara, W gościnie u św. Józefa, Dlaczego….Co wiem na dzisiaj o św. Urszuli Ledóchowskiej. Uczestnicy mogli zobaczyć muzeum św. Urszuli, Świetlicę „Światełko Dzikuska”. Byli również w Teatrze Miejskim, Okręgowym Muzeum. Spotkali się również z kustoszem Sanktuarium św. Józefa. Powędrowali do Urzędu Miasta, a owocem było zebranie wiedzy na plakatach i ułożenie puzzli, bo w ten sposób było nagradzane każde dobrze wykonane zadanie. Poziom był bardzo wysoki i bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Jury miało niełatwe zadanie.

I miejsce zdobyły Ósemeczki,

II – Peregrinus,

a III – Reymontowskie Bystrzaki.

Najważniejsza jednak była dobra zabawa i kreatywny sposób zdobywania wiedzy. Ważne jest, by słowa św. Urszuli Ledóchowskiej grały w naszych sercach i wypełniały się w życiu: „Jeszcze Polska nie zginęła, dopóki kochamy”. Za całość przygotowań i przeprowadzenie całej gry odpowiadały panie: Anna Cieślak i Wioletta Halusiak. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji inicjatywy.

 

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content