Konferencja „Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2023” z udziałem klasy 8a

Już po raz piąty Województwo Łódzkie włączyło się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

Z tej okazji  3 marca 2023 r. w godz. 9-12  w trybie online odbyła się konferencja „Dzień Bezpiecznego Internetu. Łódzkie 2023”. Wydarzenie było adresowane do uczniów szkół podstawowych klas VII – VIII  oraz ponadpodstawowych, a także nauczycieli, wychowawców oraz rodziców z województwa łódzkiego. Naszą szkołę reprezentowała klasa  8a z nauczycielem informatyki Panem Piotrem Bakowiczem.

Tegoroczna edycja DBI. Łódzkie 2023 wzbogacona została o warsztaty myślenia wizualnego (sketchnoting),  dzięki którym na specjalnie przygotowanym activebooku było można własnoręcznie wykonać notatki podczas prelekcji nt. cyberbezpieczeństwa. W trakcie warsztatów ze sketchnotingu uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak robić dobre notatki wizualne i do czego mogą się one przydać. Po zakończonych warsztatach dla uczestników udostępniony został podstawowy pakiet grafik, czcionek, schematów itp. Celem warsztatów była nauka tworzenia notatek wizualnych oraz zachęcenie do korzystania z tej formy notowania, a także stworzenie notatek z wystąpień podczas konferencji, co utrwaliło poruszone zagadnienia. Połączenie warsztatów i wykładów pozwoliło na większe zaangażowanie uczestników oraz zachęcenie ich do słuchania i notowania. Wśród zagadnień merytorycznych poruszone zostały takie tematy jak: dezinformacja, fake newsy, bezpieczne zakupy w sieci, płatności online, ochrona prywatności/tożsamości, tworzenie silnych haseł, popularne oszustwa np. phishing, przejęcie konta w różnych serwisach, wycieki danych.

Gośćmi konferencji (prelegentami) byli:

– Magda Arażny – z wykształcenia dziennikarka, z zawodu specjalistka od komunikacji wizualnej i internetowej, graphic recorder

– Maciej Chudkiewicz – dziennikarz telewizyjny, prasowy i radiowy, zarządzający mediami i pracą redakcji, ekspert, konsultant, konferansjer i wykładowca akademicki

– Radosław Juźwiak – Ekspert Zespołu Współpracy z Organami Ścigania (Grupa Allegro)

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content