Naszą ekopracownię należy uznać za otwartą!

Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Urzędu Miasta w Sieradzu powstała w naszej szkole nowa ekopracownia. Udało się ją gruntownie wyremontować i wyposażyć w nowoczesny sprzęt i meble. Dzięki wsparciu nasi uczniowie mają do dyspozycji monitor interaktywny wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem do nauki biologii i ekologii. Na wyposażeniu znalazły się także specjalistyczne urządzenia pomiarowe tzw. „labdyski” dzięki którym będzie można zbadać stan powietrza, temperaturę, wilgotność, natężenie promieniowania UV i wiele innych parametrów.  Do wykorzystania przez uczniów jest również duży teleskop do obserwacji gwiazd i nieba oraz stacja meteorologiczna ze zdalną  możliwością odczytu pomiarów. Powstało również 6 stanowisk laboratoryjnych przy których będą prowadzone obserwacje i doświadczenia. Oprócz tego zakupiono wiele tradycyjnych pomocy dydaktycznych potrzebnych na lekcjach biologii i geografii. Uczniowie zyskali szerokie możliwości zgłębiania wiedzy na miarę XXI w.

Łączna wartość projektu wyniosła: 57.047,00 zł netto

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content