Niebieskie Igrzyska – 24 kwietnia 2024 r.

24  kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu dzieci z klas 1-4  wzięły udział  w Niebieskich Igrzyskach, których organizatorem jest  Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu Celem akcji było zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi oraz promocja przekonania, że każdy może być sportowcem  i osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.  Połączył nas także kolor niebieski, który był wiodącym kolorem całego wydarzenia, ponieważ to symbol solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Niebieskie Igrzyska podzielono  na  dwie  części: edukacyjną  i sportową. Część edukacyjna składała się z warsztatów pt. „ Jesteśmy różni i pomagamy sobie”, które zostały zrealizowane w dwóch etapach, pierwszy to ‘ Poznaję i rozumiem różnorodność”, drugi „ Uczę się pomagać”. Część sportowa to zawody, zorganizowane na sali gimnastycznej. Ćwiczenia, w których dzieci brały  udział służyły integracji oraz rozwijaniu  i wzmacnianiu więzi. Zadania i aktywności sensoryczne  dostosowane były do możliwości, umiejętności i wieku uczestników. Wszystkie dzieci uczestniczyły z wielkim zaangażowaniem. Zmagania sportowe uczestników zostały nagrodzone gromkimi brawami, medalami i dyplomami. Dziękujemy za duże emocje i wspólną zabawę. Organizatorzy akcji:  Kinga Gorzałczyńska. Katarzyna Kulawiecka
Hymn niebieskich igrzysk wyśpiewany przez naszych uczniów możecie zobaczyć na filmie opublikowanym na szkolnym kanale YouTube.
Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content