Przygody niedźwiadka Wojtka

8 lutego 2023r. gościliśmy w murach naszej szkoły panią metodyk Karolinę Frejek, pracownika Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. W ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, Pani Karolina przeprowadziła zajęcia otwarte dla klas 1a oraz 3b. Uczniowie poznali losy niedźwiedzia Wojtka, który brał udział w II Wojnie Światowej. Dowiedzieli się, że Wojtek był syryjskim niedźwiedźiem brunatnym adoptowanym przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Uczniowie usystematyzowali wiedzę, grając w bardzo ciekawą grę planszową „Miś Wojtek”.

Serdecznie dziękujemy pani Karolinie Frejek za przekazanie interesującej wiedzy. Uczniowie byli zachwyceni.

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content