Relacja z ogólnopolskiej akcji Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy organizowanej przez WOŚP

16 października 2024 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pod nazwą „Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy”. W obu budynkach szkoły, od godziny 12:00 do 12:30, uczniowie nieustannie prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. W akcji wzięło udział aż 15 klas czyli 279 uczniów.

Dzięki współpracy ze Szkółką Pływacką „Megalodon”, uczniowie mieli możliwość ćwiczeń zarówno na dużych, jak i małych fantomach (w sumie aż 14 fantomów), co umożliwiło przyswojenie technik resuscytacji osobom w każdym wieku. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów.

Wydarzenie miało na celu promowanie wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy oraz uświadamianie, jak ważne jest natychmiastowe działanie w sytuacjach zagrożenia życia.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Witolda Gotkowicza, taty uczennicy klasy 3b, Marceliny Gotkowicz, oraz towarzyszących mu ratowników, za ich cenne wsparcie i zaangażowanie w akcję. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu, uczniowie mogli ćwiczyć pod okiem doświadczonych ratowników medycznych.

Dziękujemy również koordynatorowi wydarzenia, pani Magdalenie Olszewskiej, a także paniom Bożenie Dąbrowskiej, Annie Spętanej i Agnieszce Szubździe za ich wkład w organizację akcji. Nie można zapomnieć o wszystkich nauczycielach oraz uczniach, którzy odważyli się wziąć udział i aktywnie włączyli się w działania na rzecz ratowania życia.

Warto pomagać, warto ratować – to hasło przyświecało dzisiejszemu wydarzeniu, które pokazało, jak ważne jest, by każdy z nas potrafił udzielić pierwszej pomocy. Razem możemy uratować życie!

„Pomoc ratuje życie – ucz się, by działać!”