Sprzątanie Świata w Szkole Podstawowej nr 1

Dziś, z okazji międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sieradzu aktywnie włączyli się w działania na rzecz ochrony środowiska. Wszyscy uczniowie, od najmłodszych klas aż po najstarszych, z wielkim zaangażowaniem przystąpili do sprzątania najbliższej okolicy naszej szkoły.

Podczas akcji sprzątano tereny zielone wokół szkoły, pobliskie parki oraz chodniki. Uczniowie, wyposażeni w rękawice i worki na śmieci, z zapałem zbierali porzucone butelki, papiery i inne odpady, dbając o to, aby nasze otoczenie było czyste i estetyczne. Była to także doskonała okazja do edukacji ekologicznej – nauczyciele, którzy koordynowali akcję, przypominali uczniom o znaczeniu segregacji odpadów, oszczędzaniu zasobów naturalnych oraz potrzebie dbania o naszą planetę.

Warto zaznaczyć, że uczniowie SP1 wykazali się wielką świadomością ekologiczną i gotowością do pracy na rzecz środowiska. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że chętnie wrócą do takich inicjatyw w przyszłości, ponieważ czują się odpowiedzialni za to, jak wygląda ich otoczenie. Po zakończonej akcji nie tylko okolice szkoły, ale i serca uczestników były pełne satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w dzisiejszą akcję. Wspólnie pokazaliśmy, że nawet małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian!