Warsztaty Felinoterapii w Bibliotece – Przygoda z Kotami dla Klas 3a i 4a

Warsztaty Felinoterapii w Bibliotece – Przygoda z Kotami dla Klas 3a i 4a

 

W dniu dzisiejszym w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbyły się niezwykłe warsztaty, w których wzięły udział klasy 3a i 4a. To była wyjątkowa okazja, by poznać sekrety świata kotów i nauczyć się, jak dbać o te niesamowite stworzenia.

Felinoterapia to forma terapii, która wykorzystuje relacje z kotami w celu poprawy zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Koty są znane z tego, że potrafią rozluźnić atmosferę, uspokoić i dostarczyć wielu pozytywnych emocji. Dlatego też biblioteka postanowiła zorganizować warsztaty, aby wprowadzić dzieci w świat felinoterapii.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kotach. Były prezentacje, rozmowy i pokazy, które pozwoliły na zrozumienie, jakie potrzeby mają te zwierzęta. Dzieci mogły dowiedzieć się, jakie rasy kotów istnieją, jakie są ich zwyczaje oraz jak odpowiednio opiekować się tymi futrzanymi przyjaciółmi.

Najważniejszą częścią warsztatów była możliwość spotkania się z prawdziwymi kotami. Dzieci mogły je głaskać, bawić się z nimi i obserwować, jak zachowują się w różnych sytuacjach. To było niezwykle edukacyjne i emocjonujące doświadczenie, które na pewno zostawiło wiele pozytywnych wspomnień.

 

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content