Warsztaty Robienia Pierogów w Pierogarni „Totu” – Klasa 6b Świętuje Dzień Dziecka

6 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 6b mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach robienia pierogów w sieradzkiej pierogarni „Totu” z okazji Dnia Dziecka. To niezwykłe doświadczenie kulinarno-edukacyjne okazało się strzałem w dziesiątkę, dostarczając uczniom mnóstwo radości i satysfakcji.

 

Podczas warsztatów, nasi młodzi kucharze mieli okazję poznać tajniki przygotowywania tradycyjnych pierogów od podstaw. Z entuzjazmem zabrali się do pracy, samodzielnie przygotowując ciasto, wałkując je, wycinając kółka i napełniając je różnorodnymi farszami. Każdy z uczniów miał szansę stworzyć własne, unikalne pierogi, które potem z dumą prezentowali i oczywiście – z apetytem jedli.

 

Warsztaty nie tylko pozwoliły uczniom nauczyć się nowych umiejętności, ale również zintegrowały klasę poprzez wspólne gotowanie i degustację. Śmiechy, rozmowy i radość towarzyszyły całemu wydarzeniu, tworząc niezapomnianą atmosferę. Było to wspaniałe połączenie nauki i zabawy, które z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

 

Jednym z najciekawszych momentów warsztatów była chwila, kiedy uczniowie mogli spróbować swoich kulinarnych dzieł. Smak domowych pierogów, przygotowanych własnoręcznie, był dla nich prawdziwą nagrodą za włożony wysiłek. Okazało się, że wielu uczniów odkryło w sobie pasję do gotowania, a niektórzy już zapowiedzieli, że w sobotę na obiad przygotują pierogi dla swoich rodzin.

 

Warsztaty w pierogarni „Totu” były nie tylko doskonałą okazją do nauki nowych umiejętności kulinarnych, ale również świetnym sposobem na wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Dziękujemy całemu zespołowi pierogarni „Totu” za ciepłe przyjęcie i profesjonalne prowadzenie warsztatów. Było to dla nas niezapomniane przeżycie, które z pewnością chcielibyśmy powtórzyć.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego dnia. Mamy nadzieję, że zachęcą one wszystkich do wspólnego gotowania i czerpania radości z kulinarnych eksperymentów.

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content