XXVI Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich

Zlot szkół im. W. St. Reymonta odbywał się w tym roku w dn. 20- 21 września w miejscowości Kołaczkowo. Uczestniczyło w nim 17 szkół z całej Polski, w tym po raz pierwszy nasza „ Jedynka”. Reprezentacja szkoły przybyła do gościnnej miejscowości w Wielkopolsce w piątek po południu. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów szkół. Tego popołudnia byliśmy świadkami nie tylko serdecznych powitań ze strony organizatorów, ale także pięknych przedstawień i występów zespołów tanecznych. Po kolacji odbyła się prezentacja szkół uczestniczących w zlocie. Uczniowie i uczennice z klas siódmych wspaniale zaprezentowali naszą placówkę śpiewem i tańcem. W czasie występu trzykrotnie otrzymali brawa od zgromadzonych gości. Drugi dzień zlotu przebiegał pod znakiem przesłuchań w konkursie recytatorskim „ Mówimy Reymontem” Gościem honorowym spotkania i członkinią jury była pani Emilia Krakowska – słynna Jagna z filmu „ Chłopi” Pani Krakowska w czasie przesłuchań bardzo dużo mówiła o konieczności kontaktu młodych ludzi ze słowem mówionym. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII a Laura Dąbrowska, która fantastycznie zadeklarowała fragment powieści „ Chłopi”. Z radością informujemy, że nasza uczennica zajęła III miejsce, stając się laureatką XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „ Mówimy Reymontem”. Tego dnia zwiedziliśmy również dworek Reymonta i uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych. Pełni pięknych przeżyć wieczorem wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku „ Jedynka” również będzie miała możliwość zintegrowania się z szkołami reymontowskimi.

Uczniowie, którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę to: Maja Adamczyk, Laura Dąbrowska, Jakub Jeziorny, Krystyna Reszpondek, Iga Szczepaniak oraz Stanisław Ślęzak.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego ogromnego przedsięwzięcia. W szczególności dziękujemy rodzicom naszych uczniów, paniom Karolinie Reszpondek i Kamili Dąbrowskiej, a także nauczycielkom paniom Annie Kuras i Anicie Jeziornej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.