Zaproszenie na warsztaty z felinoterapii

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu wspólnie z Fundacją Tabby, Burasy i Spółka zaprasza na warsztaty z felinoterapii dla dzieci „Futrzaste i kudłate”, które odbędą się 27 września, 4 i 11 października 2023 r. o godzinie 10:00.Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z rolą zwierząt w życiu człowieka, rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody, wykształcenie postaw odpowiedzialności i empatii wobec zwierząt, budowanie bezpiecznej i opartej na zaufaniu relacji kot-człowiek oraz promocja biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i otwartego na ich zainteresowania. Warsztaty z felinoterapii „Futrzaste i kudłate” są elementem projektu „Wyraź siebie!”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”. Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Fundacja Tabby, Burasy i Spółka działa jako samodzielna fundacja od 2017 roku. Wcześniej sympatycy i wolontariusze tworzyli dom tymczasowy grupy wolontariackiej z Wrocławia i działali pod patronatem Hospicjum dla kotów bezdomnych z Torunia. Fundację wspierają osoby z kraju i zagranicy w różnym wieku, z różnym wykształceniem i zainteresowaniami. Łączy ich miłość do kotów. Przez ponad pięć lat działalności fundacji przekazano do adopcji ponad 300 kotów do bezpiecznych domów. Standardem dla fundacji są domy z osiatkowanym balkonem, kratkami zabezpieczającymi okna uchylne, wolierą, jeśli to dom jednorodzinny. Od ponad dwóch lat Fundacja mieści się w lesie, małej wsi nieopodal Zduńskiej Woli – w Mostkach, enklawa Zimna Woda. Misją Fundacji Tabby, Burasy i Spółka jest przede wszystkim pomoc kotom porzuconym, bezdomnym, powypadkowym, kotom, które tracą dom w wyniku śmierci opiekuna, kociętom, które w okresie wiosennym i letnim są masowo wyrzucane oraz wsparcie akcji adopcyjnych, sterylizacji i kastracji oraz edukacja.

 

https://pbp.sieradz.pl/warsztaty-z-felinoterapii-futrzaste-i-kudlate,n3471.html

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content