Konkurs fotograficzny „Ja i mój przyjaciel”

Regulamin konkursu „Ja i mój przyjaciel”

Tematem konkursu jest wykonanie wspólnej fotografii przyjaciół. Sam zdecyduj, kto jest Twoim najlepszym przyjacielem i zrób z nim zdjęcie. Może to być zdjęcie z przyjacielem z klasy, podwórka, czy ze świetlicy. Przyjacielem może być również Twój ukochany zwierzak lub ulubiona maskotka, pluszak.

Cele konkursu:

• kształtowanie u dzieci postawy szacunku, dobroci, koleżeństwa, uprzejmości, tolerancji, szczerości,
  • zwrócenie uwagi na ważną rolę przyjaźni w życiu człowieka,
  • propagowanie wśród dzieci aktywności twórczej w obrębie fotografii, kompozycji i estetyki obrazu,
  • popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu,
  • rozwijanie indywidualnych zdolności,
  • prezentacja fotograficznej twórczości uczniów.

Organizator: pani Kinga Gorzałczyńska

Uczestnicy: Uczniowie klas I- IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Reymonta w Sieradzu.

Każdy uczestnik może przesłać tylko 1 fotografię w formacie A4, rozdzielczość 2480 x 3508 pikseli. Przyjmujemy i oceniamy tylko zdjęcia oryginalne tzn. nie dopuszcza się przerabiania fotografii w programach graficznych. Prace prosimy wysyłać na adres e-mail:

kinga.gorzalczynska@oswiata.sieradz.eu lub dostarczyć wywołaną fotografię osobiście do pani Kingi Gorzałczyńskiej.

Terminy: Konkurs trwał będzie od dnia ogłoszenia do dnia 07.06.2024 r.

Warunki przystąpienia do konkursu:

1. Fotografia powinna przedstawiać tematykę związaną z hasłem Ja i mój przyjaciel”.
  2. Każdy uczestnik może być autorem tylko jednej pracy konkursowej.
  3. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
  4. Przystąpienie uczestników do konkursu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie ich nazwisk w akcjach informacyjnych i promocyjnych związanych z niniejszym konkursem. Opiekunowie uczestników konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych dzieci ,dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu na podstawie art. 6 ust. 1a RODO.
  5. Wykonane prace nie naruszają praw autorskich.

Kryteria oceny prac:

• estetyka wykonania;
  • oryginalność ujęcia tematu;
  • pomysłowość, rzetelność i czytelność przekazu.

Do pracy powinna być dołączona informacja dotycząca jej autora: IMIĘ, NAZWISKO ORAZ KLASA

Wyniki konkursu i nagrody:

1. Prace uczestników konkursu będą oceniane przez komisję konkursową powołaną przez organizatora.
  2. Komisja konkursowa ocenia prace i ustala listę laureatów.
  3. Prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:
  • zgodności z tematem konkursu,
  • inwencji, pomysłowości,
  • wrażenia estetycznego.
  1. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 czerwca 2024 roku wraz z wręczeniem nagród.

Tak więc… już teraz zabierajcie się wszyscy do pracy. Na zwycięzców czekają nagrody!

Zapraszam:

Kinga Gorzałczyńska