Projekty

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Akademia Zawodów” 2024/2025  otworzy przed dziećmi drzwi do fascynującego świata różnych zawodów. Nasza inicjatywa skierowana jest do dzieci z przedszkoli, uczniów klas I-III, a także do uczniów polskich szkół za granicą oraz wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i świetlic szkolnych.

Projekt „Aktywna Tablica” to rządowe przedsięwzięcie mające na celu modernizację wyposażenia szkół i podniesienie jakości procesu dydaktycznego.

Głównym celem projektu jest:

• Umożliwienie wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji.
  • Podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.
  • Uatrakcyjnienie procesu nauczania.
  • Unowocześnienie szkół.

W skrócie, „Aktywna Tablica” ma na celu stworzenie w szkołach nowoczesnych i dobrze wyposażonych sal lekcyjnych, które będą sprzyjały aktywnemu i efektywnemu uczeniu się..

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w sześciu obszarach: w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku.

Projekt „Szkoła do hymnu” to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu:

• Upowszechnienie znajomości i śpiewania polskiego hymnu narodowego.
  • Kształtowanie postaw patriotycznych.
  • Integracja społeczności szkolnych.
  • Promowanie kultury muzycznej.

Udział w projekcie „Szkoła do hymnu” to doskonała okazja dla szkół, aby w ciekawy i angażujący sposób kształtować postawy patriotyczne u uczniów.

Projekt „Szkoła pamięta” to inicjatywa edukacyjna mająca na celu:

• Pielęgnowanie pamięci historycznej
  • Uczczenie pamięci bohaterów i ważnych wydarzeń:
  • Kształtowanie postaw patriotycznych
  • Rozwijanie umiejętności badawczych
  • Współpraca ze środowiskiem lokalnym

„Szkoła pamięta” to projekt, który ma na celu kształtowanie świadomych obywateli, którzy znają swoją historię i są zaangażowani w pielęgnowanie pamięci o przeszłości.