Szkolny Tydzień Profilaktyki

Uroczystymi apelami w obu budynkach zakończyły się tegoroczne obchody Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Tydzień ma na celu promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów – ukazanie niszczącego działania nikotyny, alkoholu i narkotyków na organizm człowieka; pokazanie różnorodnych form spędzania czasu wolnego, przygotowanie do pracy w grupie, współdziałania, współpracy z innymi oraz rozwijanie samodzielności i kreatywności.

Uczniowie wzięli udział w konkursach, debatach i teleturnieju, spędzili aktywnie czas na przerwach oraz spożywali zdrowe przekąski.

Uczniowie oraz przedszkolaki przygotowali kartki z pozdrowieniami dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy MOPS w Sieradzu.

Zrealizowaliśmy zaplanowane działania. Cieszymy się z zaangażowania uczniów oraz liczymy na kolejne udane wydarzenia.