Moje Miasto bez elektrośmieci

„Moje miasto bez elektrośmieci” to nieszablonowa edukacja oparta o bezpłatne materiały edukacyjne dostarczane do placówek oświatowych (szkół i przedszkoli), a także materiały do nauczania zdalnego i w wersji on-line, cykle warsztatów edukacyjnych, eventów ekologicznych i happeningów.

To działania oferujące uczestnikom możliwość wyposażania placówek w nowoczesne pomoce i wyposażenie sal, za elektrośmieci, w ramach autorskiego Funduszu Oświatowego.

Celem programu jest podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Program ma na celu zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru.

W związku z przystąpieniem Naszej szkoły do wspomnianego programu gorąco  zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do sukcesywnego przynoszenia do szkoły elektrośmieci. W zamian otrzymamy punkty, które możemy później wymienić na pomoce dydaktyczne, a z Państwa domów w legalny i bezpieczny dla środowiska sposób zniknie cały niepotrzebny i bezużyteczny sprzęt elektryczny i elektroniczny. 

W kwestii odbioru elektrośmieci na terenie szkoły prosimy kontaktować się ze szkolnym koordynatorem programu, którym jest Pani Kamila Jagoda – nauczyciel świetlicy

Aktualności

Kontakt:

Budynek A:
ul. Kościuszki 14
(0-43) 827 14 21​

 

Budynek B:
ul. Rycerska 4
(0-43) 827 14 70​

Sekretariat:

Budynek A:
sekretariat@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 15:30

Budynek B:
sekretariat.rycerska@sp1.sieradz.eu
Godziny pracy: 07:30 – 14:30

Media

Zapraszamy na nasze profile:

Skip to content