Słoneczka

Słoneczka ☀️

Grupa „Słoneczka” to zgrany zespół ukraińskich dzieci w wieku od 3 do 5 lat, stworzonych przez różnice wiekowe jak i indywidualne talenty. W liczbie 20 maluchów – 9 dziewczynek i 11 chłopców – przedszkolaki odkrywają świat pod okiem dwóch pełnych pasji nauczycieli: Pani Oleny Kovryzhkiny i Pani Svitlany Kysliak. Misją nauczycieli jest przekazywanie wiedzy poprzez fascynującą zabawę.

Pod hasłem „Nauka przez zabawę” dzieci rozwijają umiejętności poprzez różnorodne gry i zabawy, zdobywając jednocześnie wartościową wiedzę. To w trakcie tych interakcji maluchy integrują się z polskim społeczeństwem, uczą zasad obowiązujących w grupie i przedszkolu, a także rozwijają samodzielność oraz przyswajają procedury higieniczne.

W stołówce doskonalą zasady kultury stołowej, odkrywając jednocześnie tajniki polskiej kuchni. Program „Odkrywam siebie” pomaga dzieciom rozwinąć ciekawość poprzez fascynujące zadania, które będą towarzyszyć im przez cały okres przedszkolny. Tematy zajęć zapisane w zeszytach cieszą się dużym zainteresowaniem, a kreatywność budzi zachwyt. Polskie piosenki i muzyka zawsze poprawiają nastrój, tworząc atmosferę radości i wspólnego śpiewu.

Gry na świeżym powietrzu, spacery po mieście i zajęcia sportowe w sali gimnastycznej nie tylko przynoszą korzyści zdrowotne, ale także stanowią doskonałą okazję do rozwijania umiejętności zespołowych. Grupa „Słoneczka” aktywnie uczestniczy w życiu przedszkola, co sprawia, że każdy dzień to pełen uśmiechów i satysfakcji zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Dzieci przebyły okres adaptacyjny, nabierając pewności siebie i rozwijając swoje indywidualne możliwości.

W grupie „Słoneczka” każdy dzień to jak magiczna podróż po krainie śmiechu i zabawy. Zajęcia ruchowe, pląsy, śpiewy i liczne gry rozwijają zdolności artystyczne i społeczne maluchów. „Słoneczka” to grupa, gdzie każde dziecko jest jak promyk słońca, rozświetlając każdy zakamarek przedszkolnego świata.